Szlachetna Paczka!

Pasjonaci dla Szlachetnej Paczki!

top

Zbliża się okres świąteczny, a tym samym rusza coroczna i ogólnopolska akcja organizowana przez Szlachetną Paczkę! Biorą w niej udział ludzie, którzy chcą sprawić radość dla najbardziej potrzebujących. Wspólnie z Wami również chcemy przygotować paczkę dla wybranej rodziny i przynieść im uśmiech!

Jak pomagać? 

 1. Dokonanie wpłaty na uruchomione przez nas tego celu specjalne konto 08 1050 1575 1000 0092 1072 5587 (Bank ING)
 2. Podarowanie artykułów pierwszej potrzeby:
  • proszki do prania, płyny do mycia, szampony, itd.
  • jedzenie z długim terminem ważności (makarony, kasze, ryże, konserwy, itd.)
  • ubrania dla dzieci (dziewczynka lat 12 i chłopiec lat 6) – lista potrzebnych ubrań i rozmiary znajdziecie poniżej.

Artykuły pierwszej potrzebny można przynosić od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00 – 17:00 do naszej stolarni przy ul. Hubskiej 6 we Wrocławiu. W razie jakichkolwiek pytań – prosimy o kontakt pod nr 732 010 861

Będziemy wdzięczny za Wasze wpłaty, w każdej kwocie. Gdybyście potrzebowali więcej informacji – w tekście poniżej odpowiadamy na możliwe pytania.

 

Ze względu na to, że to zbiórka pieniędzy, postaramy się poniżej odpowiedzieć na pytania, które mogą się pojawić:

Dlaczego zaangażowaliśmy się w Szlachetną Paczkę?

Domowa Stolarnia zrzesza w Internecie bardzo dużą grupę odbiorców – ponad 15 000 fanów na Facebooku i średnio 400 dziennie unikalnych wejść na stronę www.domowastolarnia.pl. Chcielibyśmy wykorzystać moc i zaufanie jakie nam dajecie w szczytnym celu.
Jesteśmy przekonani, że wspólnie stworzymy niezapomniany prezent dla wybranej rodziny, a jeśli się uda, może i dla kolejnej!

Po kliknięciu w link poniżej każdy będzie miał możliwość zalogowania się w systemie SZLACHETNEJ PACZKI, dzięki czemu otrzyma:

 • relację z doręczenia paczki wybranej przez nas rodzinie,
 • imienny certyfikat potwierdzający udział w projekcie

www.szlachetnapaczka.pl/panel-uzytkownika/action,login,fid,enc_NDE2NDYw.html

Czy to bezpieczne?

Cała akcja zostanie udokumentowana i upubliczniona. Wszystkie wpłaty oraz fizycznie przekazane artykuły dla wybranej rodziny zostaną również upublicznione, oczywiście mając na uwadze ochronę wszelkich danych osobowych. Rozliczamy się z każdego grosza otrzymanego od Was na ten cel, a jeżeli zebrana suma okaże się wyższa niż potrzeba, wybierzemy kolejną rodzinę, której pomożemy! W przypadku kiedy nie zdążylibyśmy wybrać i przygotować paczki dla kolejnej rodziny, całą pozostałą kwotę przekażemy wybranej wspólnie z Wami fundacji charytatywnej! Fundację wybierzemy z Wami poprzez ankietę z Waszymi propozycjami fundacji.

Jakie kwoty można wpłacać?

Wpłacać można dowolną kwotę. Może to być zarówno symboliczna złotówka, jak również większa kwota – za każdą wpłatę wspierana rodzina bądź rodziny na pewno będą niezmiernie wdzięczni, bo robimy to tylko i wyłącznie dla nich! Liczy się chęć pomocy, a wierzymy, że dzięki Wam jesteśmy w stanie zrobić coś wielkiego!

Jaka kwota jest potrzebna i na co zostanie przeznaczona?

Dokładny opis potrzeba jest zawarty w dalszej części tekstu, jednak postaramy się streścić potrzeby rodziny oraz szacunkowe kwoty.

 • Najdroższą potrzebą rodziny jest nowa pralka, gdyż obecna zużywa dużą ilość prądu i wody, dlatego chcielibyśmy wybrać jak najbardziej oszczędną – klasę A+++ (przykład – LINK). Jest koszt ok 1500 zł
 • Odzież i obuwie – rodzina wyszczególniła głównie potrzeby ubrań zimowych oraz w mniejszej części ubrania przejściowe.
 • Materiały szkolne – farbki, bloki, kredki, kolorowanki!
 • Okulary dla Pani Małgorzaty (według recepty)
 • Komplet garnków – 50 – 200 zł.

Łączna kwota: 3 000 zł.

Kwota uwarunkowana jest ceną i ilością rzeczy, które przekażemy rodzinie.

Jak dokonać wpłaty na paczkę?

Na chwilę obecną uruchomiliśmy specjalne konto bankowe, na które można dokonywać wpłat

08 1050 1575 1000 0092 1072 5587 (Bank ING)
Domowa Stolarnia Paweł Jakubowski
ul. Zielińskiego 4/16
53-532 Wrocław

Adres konta różni się od adresy warsztatu ze względu na to, że adres na ul. Zielińskiego to siedziba firmy, a ul. Hubska 6 to miejsce wykonywania działalności – tutaj do wglądu wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – LINK

Opis rodziny

Pani Małgorzata (50 l.) wychowuje córkę Kingę (13 l.) oraz wnuczka Damiana (6 l.).

Dla dobra dzieci pani Małgorzata postanowiła rozstać się z mężem, który nadużywał alkoholu i wszczynał awantury. Była to dla niej trudna decyzja, jednak dobro dzieci było dla niej najważniejsze. Kolejnym trudnym wyzwaniem było podjęcie się wychowania wnuka – pani Małgorzata zdecydowała się na ten krok, ponieważ niespodziewane narodziny wnuczka przerosły możliwości syna (29 l.) i jego partnerki (24 l.). Emocjonalnie Damian najbardziej związany jest z babcią. Pani Małgorzata pracuje jako dozorca. Na przychody Rodziny składają się: pensja pani Małgorzaty (1500 zł) oraz świadczenia na Kingę w wysokości (800 zł). Wydatki na opłaty za mieszkanie (600 zł) oraz leki pani Małgorzaty (100 zł) sprawiają, że łączny dochód w przeliczeniu na jednego członka rodziny to ok. 530 złotych.

Pani Małgorzata jest osobą bardzo lubianą na osiedlu, na którym pracuje – szczególnie lubią ją dzieci. Pomimo trudności, które ją spotkały jest osobą ciepłą i miłą. Bardzo ważny jest dla niej czas spędzany z córką i wnukiem. Damian lubi słuchać bajek czytanych przez babcię. Pani Małgorzata jest bardzo szczęśliwa, że może liczyć na pomoc córki w opiece nad wnukiem.

Obecnie największym problemem dla rodziny jest psująca się pralka, która zużywa dużo wody i prądu. Wymiana sprzętu jest zbyt dużym wydatkiem dla pani Małgorzaty, a może przyczynić się do obniżenia rachunków za wodę i prąd. Rodzinie przydadzą się również środki czystości oraz zestaw garnków – garnki posiadane przez rodzinę są zużyte.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

I Żywność trwała:

Podstawowe produkty żywnościowe:

Herbata, Kasza, Konserwy mięsne, Kawa, Olej, Konserwy rybne, Mąka

II Środki czystości i artykuły higieniczne

Potrzebne środki czystości: Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Szampon

III ODZIEŻ I OBUWIE

Odzież

Lp Płeć Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka
1 K zimowa kurtka M normalna
2 K przejściowe spodnie M normalna
3 K przejściowe spodnie M normalna
4 M zimowa kurtka 122/128 szczupły
5 M zimowa czapka

Obuwie

Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar
1 K zimowe trapery 38
2 K letnie adidasy 40

IV Materiały szkolne:

Farbki, Bloki, Kredki

Inne: kolorowanki antystresowe dla Damiana do ćwiczeń;

V Wyposażenie mieszkania:

VI BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO:

Pralka – stara pralka się psuje, pobiera dużo wody i zużywa dużo prądu, ma to wpływ na wysokość rachunków za wodę i energię.

VII. INNE POTRZEBY:

okulary do czytania dla p.Małgorzaty (wg recepty), zestaw garnków (obecne są w złym stanie).

VIII Szczególne upominki:

p.Małgorzata – torebka czarna uniwersalna,

Kinga – plecak skóropodobny młodzieżowy z wzorem (kwiaty, napisy),

Damian – strój piłkarski.

Pralka Obecna pralka już się psuje, zużywa dużo wody i prądu – dzięki wymianie jest możliwość zaoszczędzić na rachunkach.
Środki czystości Środki czystości stanowią spory wydatek – zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na bieżące wydatki.
Garnki Obecne garnki są w złym stanie.